O društvu

Športno društvo Polet je bilo ustanovljeno leta 1977 pri Svetem Duhu. Organizirano je po sekcijah glede na vrsto športa:

• Nogomet – amatersko igranje nogometa v gorenjskih ligah za vse selekcije
  • Odbojka – rekreacijsko igranje
  • Balinanje – rekreacijsko igranje

Registriranih imamo 135 nogometašev, ki so razdeljeni po selekcijah: U-8, U-10, U-12, U-14, U-16, mladinci in člani.

Nogometna sekcija v ŠD Polet uporablja igrišče v Gorajtah za izvajanje svojih aktivnosti vseh svojih selekcij v pomladanskem, poletnem in jesenskem času. Travnata površina je v relativno slabem stanju, ker je igrišče preobremenjeno glede na število selekcij, ki izvajajo na njem športne aktivnosti.

V zimskem času imajo vse selekcije enkrat tedensko termin za treninge v telovadnicah OŠ v Škofji Loki.

Odbojka se igra na mivki, balina pa se na pokritem balinišču v športnem parku Gorajte.

Klub se financira iz članarin, sponzorstev, lastnih virov in dotacij.

Društvo vsako leto organizira prvomajsko kresovanje ob igrišču v Gorajtah. Nekaj let pa se organizira tudi veleslalom za Polet open, na katerem se vsi člani društva lahko pomerijo v smučarskih spretnostih. V okolici nogometnega igrišča in na njem pomagamo pri organizaciji krosov, orientacijskih tekov in ostalih športnih prireditev.