Prva zmaga sezone

12. 9. 2020 - 19:14

Po uvodnem porazu in še porazu v Naklem (3:2; Debeljak M., Debeljak J.) so si člani priigrali prve tri točke v aktualni sezoni GNL.

V soboto, 12. 9., so se doma pomerili proti ekipi Preddvor.

Domači so začeli odločno in že v prvi četrtini tekme vodili z 2:0. Najprej je v sedemnajsti minuti mrežo zatresel Lovro Stanovnik, ki je tako dosegel svoj prvi zadetek v dresu Poleta. Dve minuti pozneje je po dobri podaji Blaža Hafnerja svoj drugi zadetek sezone prispeval Jure Debeljak.

V trideseti minuti je v obrambi prišlo do zmede in v nesrečnem posredovanju je Jaka Gartner dosegel prvi avtogol tekoče sezone GNL. Ob tem je postal tudi prvi, ki je v tej sezoni zadel za Preddvor.

Gostje so prišli nevarno blizu izenačenju, a je gostujoči napadalec streljal preko povsem nebranjenega gola.

V drugem polčasu sta si bili ekipi enakovredni in si pripravili veliko priložnosti, a je rezultat ostal 2:1. S to zmago se Polet pridružuje še štirim klubom, ki imajo po treh krogih tri točke.

V četrtem krogu GNL naslednjo soboto poletovce čaka gostovanje v četrtouvrščeni Kranjski Gori.